Praha je jedno z nejkrásnějších města světa nejen svými historickými památkami, přírodními úkazy a velmi členitým terénem, ale i typickou městskou zástavbou v městském jádru. Máme tím na mysli činžovní domy o čtyřech či pěti patrech bez výtahu se silnými zdmi, které bezpečně chrání jejich obyvatele před hlukem a letním vedrem. Masivní domovní zdivo ocení každý, kdo má rád svůj klid, a kdo Prahu vnímá za svůj domov, ale v životě nastávají i situace, kdy se lidé z Prahy stěhují na venkov například k nemocným rodičům do dvougeneračního domu nebo do rekreační oblasti s výhledem na řeku, kde chtějí trávit svůj „podzim života“.
Jestliže se stěhování z pražského činžáku týká i vás, a objednáváte si na tuto akci stěhovací firmu stěhování v Praze, na co si dát pozor a na co nezapomenout?
Parkování – zajistit parkovací místo v Praze pro stěhovací vůz je ve vaší režii. Musíte kvůli tomu zajít na městský magistrát a požádat o parkovací výjimku. Žádost se musí podávat minimálně 30 dnů předem, což je lhůta vyřízení každé žádosti ze strany úředníků. Vhodné je v noci před stěhovacím dnem nebo brzy ráno místo zajistit i fyzicky, aby vám tam někdo nezaparkoval a nemuseli jste kvůli tomu volat městské strážníky.
Velká břemena – jestliže se ve vašem bytě nachází větší břemena, jako jsou klavíry, velké televize, trezorové skříně či starožitný nerozebíratelný nábytek, informujte o tom stěhováky také včas, nejlépe na osobní schůzce, aby se zavčasu zjistilo, zda tyto předměty projdou dveřmi a vnitřním schodištěm, anebo bude nutné spouštět je z okna kladkostrojem.
Počasí a roční doba – můžete-li si sami zvolit termín stěhování, optimální to bývá na jaře nebo na podzim, kdy nejsou tropická vedra ani silné mrazy a sněhová kalamita. Pokud vás však takové jevy zastihnou a musíte se vystěhovat třeba na začátku srpna anebo v lednu, přizpůsobte tomu váš pracovní režim balení věcí a úklidu. V zimě se vám jistě bude hodit posypový písek na chodník a v létě zas dostatek tekutin či alespoň malý přenosný ventilátor.