Hodně lidí přemýšlí nad koupí bazénu, avšak ne každému se k takovémuto kroku nakonec odhodlá. Je to trochu škoda, jelikož bazény jsou dnes již poměrně levné, zvláště ty nadzemní. Ano, tento druh není příliš vhodný k plavání, na druhou stranu pro ochlazení je dostatečný. Kdo by snad chtěl něco lepšího, musí se smířit s vyššími výdaji. Ani zapuštěné bazény ovšem nemusí být za všech okolností drahé. Hlavně menší verze se dají pořídit za pár desítek tisíc. Problém je velikost, která není kdovíjaká. To ale nemusí být na škodu, zapuštěné modely je totiž reálné obohatit mimo jiné i o protiproud. Ten dokáže malé rozměry dostatečně kompenzovat, díky čemuž si přijdou na své i zdatní plavci.

Bazén

Aby však koupání stála skutečně za to, není nezbytná jen vodní plocha, ale také čistá voda. Do špinavé by neměl člověk vůbec lézt, jinak se může se zlou potázat. K vyčištění vody se nejčastěji používají různé chemické prostředky.

Neexistuje jen chlór

Základním chemickým čistidlem pro vodu v bazénech či vířivkách je chlór. Zajímavá je nejen jeho příznivá cena, ale rovněž i jeho účinky, které jsou nad očekávání výborné. Nejedná se ovšem o dokonalý přípravek. Ve větším množství může chlór působit velmi nepříjemně, a to nejen svým zápachem. Dokáže totiž podráždit i pokožku. Zvláště lidé, jejichž pokožka je přeci jen citlivější, by se chlóru měli raději vyhýbat.

Dívka v bazénu

Naštěstí je možné ho adekvátně nahradit, a sice aktivním kyslíkem. Tyto přípravky jsou sice dražší, na druhou není známo, že by dráždily pokožky. Velmi dobrá je i tabletová sůl 25 kg, která však k plnému rozvinutí dezinfekčních schopností potřebuje navíc solonizační jednotku.

Dobrá plachta

Kdo to myslí s čistou vodou v bazénu skutečně vážně, ten si koupí i speciální plachtu. Ta nejenže dokáže chránit hladinu před nečistotami různého charakteru, ale zároveň některé typy mohou vodu ohřívat. Tento efekt se dostaví jen během slunečných dní.