Primitivní solární sprchu byste mohli zahlédnout ve filmu „Kulový blesk“, tam se svými vynálezy chlubí Ladislav Smoljak Josefu Abrhámovi a tato scéna končí komickou fraškou při posezení u stolu se slivovicí z Vizovic a klaksonem, plašícím ptáky a veverky. Solární sprcha se již v roce 1978 stala žádaným námětem pro filmový scénář jednoho z nejsledovanějších filmů v historii naší kinematografie a mohla by se stát námětem i pro scénář vašeho života. Kam solární sprchu umístit, aby vám byla co platná?
Chalupa – tam, kde je problematické obstarat ohřev vody v elektrickém bojleru nebo průtokovém ohřívači, a kde je poměrně náročné ohřívat vodu v krbu či krbových kamnech, perfektně poslouží solární sprcha. Může to být například na chalupě, kde jsou omezené podmínky inženýrských sítí a jejich využívání.
Sportoviště – přenosné solární sprchy lze rozmístit na sportovištích, například na golfových hřištích, tenisových kurtech, venkovních posilovnách a v blízkosti zahradního bazénu.
Kempy – setkali jste se někdy v nějakém kempu se sprchou na žetony? Pokud funguje správně, bude to jistě skvělá vzpruha, ale i drobná technická závada může sprchování v kempu pěkně znepříjemnit. Zatímco se namydlíte sprchovým gelem nebo mýdlem, sprcha přestane reagovat na vámi vkládané mince a vy se pak budete nuceni obléknout přes vrstvu mýdla na pokožce. Máte tohle zapotřebí, když existují sprchy solární, co ohřívají vodu navíc zdarma?
Zahradní párty – máte na zahradě bazén anebo chystáte zahradní narozeninovou oslavu? Pak byste mohli vyzkoušet očistu těla právě zde. Každému zúčastněnému dejte jasně najevo, aby si vzal na oslavu plavky, a aby se také před vstupem do vody osprchoval. Sprcha venku poslouží i pro oplachování a umývání chodidel, zahradního nářadí a sportovních potřeb. Optimální velikost zásobníku pro vodu je mezi 25 a 40 litry.